UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Магазини за сертифікатом, шалені черги на вакцинацію: Чого чекати "червоним" регіонам за прикладом Херсона (ФОТОРЕПОРТАЖ)

У "червону" зону під час цієї коронавірусної хвилі Херсонщина потрапила першою, але, уже точно, не останньою. Із понеділка, 18 жовтня, її долю розділять Запорізька, Одеська, Донецька та Дніпропетровська. Чого чекати жителям цих регіонів  

Журналіст регіональної редакції Depo.Херсон
Магазини за сертифікатом, шалені черги н…

Від сьогодні, 15 жовтня, життя мешканців Херсона і області мало б істотно змінитися, позаяк регіон став першим в Україні, де під час цієї хвилі пандемії COVID-19 запроваджені карантинні обмеження "червоної" зони. Але на відміну від локдаунів 2020 року перехід у "червоне" не дуже вплинув на херсонців.

Місто живе звичайним життям, а про карантин нагадують хіба що маски на обличчях та інформаційні повідомлення, до яких херсонці давно звикли.

Херсон у червоній зоні

 

Херсон у червоній зоні

 

Вулична торгівля працює без проблем

 

Херсон у червоній зоні

 

Херсон у червоній зоні

 

На роботу виключно на винос перейшли далеко не усі заклади харчування. Хіба що деякі.

 

Херсон у червоній зоні

 

Також закрилися деякі торгівельні заклади.

 

Оголошення про карантин

 

Оголошення про карантин

 

Оголошення про карантин

 

Деякі магазини і торгівельні центри запровадили допуск у приміщення лише покупців з COVID-сертифікатами.

 

вхід лише з COVID-сертифікатами

 

вхід лише з COVID-сертифікатами

 

вхід лише з COVID-сертифікатами

 

вхід лише з COVID-сертифікатами

 

Із сертифікатами пускає людей, зокрема, херсонський будівельний гіпермаркет всеукраїнської мережі. Охоронці на вході перевіряли наявність у покупців, які хотіли потрапили всередину, або сертифіката про вакцинацію, або результату ПЛР-тесту, зробленого не пізніше, ніж 72 години тому.

 

вхід лише з COVID-сертифікатами

 

Біля магазину стоять продавці, які пояснюють потенційним покупцям, що не змогли потрапити у приміщення, як можна придбати товари онлайн і з доставкою.

 

Щодо інших магазинів, які запровадили такі обмеження, то у перший "червоний" день в їніх торгівельних залах було порожньо. Деякі магазини навіть зранку повісили оголошення про обмеження, а близько середини дня зняли. "Близько півдня керуючий сказав нам зняти оголошення, бо зайшли лише дві людини, а зробила покупку одна. Якщо так працювати, ми збанкротуємо, бо й без цього зараз – не найкращі часи", – каже Карина, продавчиня одного з херсонських магазинів непродовольчих товарів.

 

Тим часом головний державний санітарний лікар Херсонської області Юрій Ромаскевич наполягає, що обмеження необхідні. "Я голосував за ці обмеження на нещодавньому засідання регіональної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Ситуація у регіоні кепська. Тільки за учорашній день, 14 жовтня, ушпиталені 180 людей, з них у Херсоні – близько 130. Зазначу, рішення про ушпиталення приймалися лише у важких випадках. Тому і обмеження вкрай потрібні, і роз’яснювальна робота з людьми про необхідність вакцинації. Ситуація дуже напружена. Ще трохи, і буде таке жахіття, що ви навіть не уявляєте масштаби", – каже Ромаскевич.

 

За словами головного державного санлікаря Херсонщини, обмеження не стосуються лише продовольчих магазинів і аптек. Право відвідувати усі інші заклади мають лише люди з сертифікатами про вакцинацію або з актуальними ПЛР-тестами. "Якщо таких обмежень немає там, де вони мають бути запроваджені, до тих закладів ще не дійшли відповідні перевірки. А коли я чую, що такі обмеження – посягання на свободу, то можу відповісти тільки те, що людина, підключена до апарату ШВЛ, має значно менше свободи, ніж той, кому забороняють відвідати магазин чи кафе", – коментує санлікар.

 

Днями заступник голови Херсонської ОДА Микола Якименко казав, що запровадження у регіоні "червого" карантину фактично означатиме локдаун. Але ніякого локдауну у Херсоні немає. Працюють переважна більшість магазинів, закладів харчування підприємств сфери послуг, усі ринки.

 

Херсонський Центральний ринок

 

Херсонський Центральний ринок працює повноцінно, але відвідувачів дещо менше, ніж зазвичай

 

Херсонський Центральний ринок

 

Херсонський Центральний ринок

 

Херсонський Центральний ринок

 

У звичайному режимі з поправкою на карантин працює громадський транспорт.

 

Громадський транспорт у Херсоні під час карантину

 

Громадський транспорт у Херсоні під час карантину

 

Громадський транспорт у Херсоні під час карантину

 

У тролейбусі для забезпечення порядку вхід і вихід пасажирів – лише через передні двері

 

У громадському транспорті найсумлініші перевізники і водії дотримуються карантинних обмежень, утім, чимало не заперечують, якщо салон забивається людьми вщерть.

 

Громадський транспорт у Херсоні під час карантину

 

Тим часом у торгівельно-розважальному центрі "Фабрика" найбільш відвідувана локація – центр вакцинації від COVID-19.

 

ТРЦ Фабрика під час карантину

 

Попри вихідний, відвідувачів у ТРЦ "Фабрика"  небагато

 

ТРЦ Фабрика під час карантину

 

За вакцинацією – величезні черги з самого ранку. "У нас 14 жовтня вакцинувалися понад 500 людей. Сьогодні, мабуть, буде більше. Є вакцини Oxford/AstraZeneca, CoronaVac (Sinovac Biotech) та Comirnaty (Pfizer-BioNTech). Найбільш популярні – CoronaVac і Comirnaty. Вакцину від Sinovac Biotech обирають люди у віці понад 60 років, люди з хронічними хворобами і ті, хто має певні перестороги щодо вакцинації, але з тих чи інших обставин змушений вакцинуватися. Вважається, що ця вакцина найбільш "м’яка"  з точки зору побічних ефектів. А вакцину від Pfizer-BioNTech обирають здебільшого люди, які планують подорожі за кордон, бо вона сертифікована майже всюди", – розповідає адміністратор центру вакцинації Олена Яковлева.

 

Центр вакцинації у ТРЦ Фабрика

 

У ТРЦ "Фабрика" розміщені дороговкази, щоб бажаючі вакцинуватися могли зорієнтуватися

 

Центр вакцинації у ТРЦ Фабрика

 

Бажаючих вакцинуватися дуже багато

 

Центр вакцинації у ТРЦ Фабрика

 

Центр вакцинації у ТРЦ Фабрика

 

Люди, які стоять у черзі, вирішили вакцинуватися з різних причин. З деякими з них поспілкувався кореспондент Depo.Херсон.

 

Георгій Семенович: "У мене в Чернівецькій області живуть 87-річний батько і 83-річна мати. Вони зараз відносно здорові і бадьорі, дякувати Богові. Але їхній вік такий, що я маю бути готовий поїхати до них будь-коли. А скоро на міжобласних маршрутах діятимуть обмеження щодо не вакцинованих. Тому й вирішив вакцинуватися".

 

Юрій: "Все дуже просто. Я працюю на фірмі, яка займається ремонтом побутової техніки. Начальник сказав: "Усім вакцинуватися, щоб нас не закрили".

 

Людмила: "Начальство наказало вакцинуватися. Я працюю бухгалтером у торгівельній компанії. Співробітники, які працюють з клієнтами, вакцинувалися ще раніше. А нас, внутрішні служби, зараз примушують, бо керівництво хоче мати стовідсоткову вакцинованість на підприємстві".

 

Євгенія: "Я планую у грудні їхати до Литви. Хочу там працевлаштуватися. Тому вакцинація потрібна".

 

Центр вакцинації у ТРЦ Фабрика

 

На жаль, серед співрозмовників не трапилося жодної людини, яка вакцинувалася б заради захисту від важкого перебігу хвороби у разі зараження. Але хочеться вірити, що у довжезній черзі в центр вакцинації були й такі.

Читайте також:

Люди – окремо, локдаун – окремо: Що змінив у Херсоні суворий карантин 

Всі новини Херсону читайте на Depo.Херсон

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme