Гарбузи, привиди, павутиння: Гелловін у Херсоні (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Цього разу гелловінське тематичне оформлення можна побачити на невеликій кількості херсонських магазинів та закладів громадського харчування

В'ячеслав Гусаков

Пандемія і економічна криза негативно вплинули на настрій власників і працівників закладів. На відміну від попередніх років тематичного креативу значно менше.  

А там, де оформлення є, воно здебільшого – стандартне у вигляді гарбузів, павутиння і ліхтариків, повідомляє Depo.Херсон.

На центральній вулиці Херсона, проспекті Ушакова, лише на одній з кав'ярень можна побачити креативне тематичне оформлення. Стан будинку, де розташований заклад, дуже органічно доповнює враження від оформлення.   

Здебільшого власники крамниць та інших закладів використовували те, що можна придбати у магазинах евент-товарів.

Основним елементом оформлення, звичайно, були гарбузи.

Деяки крамниці оформлювалися і ззовні, і всередині.

Деякі мешканці міста скористалися святом, щоб похизуватися тематичним гримом. Але на відміну від попередніх років так відзначають Гелловін відносно небагато містян.

Місцеві дотепники сумно жартують, що зараз День Усіх Святих відзначається не так активно, бо через ситуацію з COVID-19 і економічну кризу ми живемо в умовах довготривалого Гелловіну.  

Втім, чимал херсонців просто насолоджуються гарною погодою останніх вихідних жовтня і влаштовують фотосесії в парках. Звісно, с гелловінськими гарбузами. 

Нагадаємо, Гелловін – це не сучасне американське свято, як заведено вважати, а стародавнє кельтське, історія якого почалася на території сучасних Великої Британії та Північної Ірландії. Засновниками цього свята стали шотландці та ірландці.

 

Спочатку свято відзначалося в англомовних країнах, але стало настільки популярним, що з кінця XX століття його святкують і в Європі, і на пострадянському просторі.

 

По суті, Гелловін – це ніч перед святом Дня всіх святих, в католицькій традиції – християнське свято, день пам'яті всіх святих. В цей день, 1 листопада, заведено вшановувати всіх мучеників і канонізованих церквою особистостей, які зробили сильний вплив на християнську віру.

 

Саме ж свято Гелловін має світський характер і засуджується церквою.

 

Джерела свята Гелловін сходять до древнього кельтського свята Самайн, яке кельти святкували сім днів. Головна особливість цього фольклорного свята – задобрити нечисті сили, які в ніч з 31 жовтня на 1 листопада зловтішаються, вирують і лякають людей чимось надприродним.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Херсон