На КПВВ "Чонгар" фактично немає умов для роботи пункту вакцинації кримчан від COVID-19

Пункт вакцинації від COVID-19, розміщений на КПВВ "Чонгар" на адмінкордоні з окупованим Кримом, фактично непрацездатний

В'ячеслав Гусаков

Зокрема, у приміщенні немає холодильників для зберігання вакцини, а схема роботи пункту така, що ті кримчани, які бажають вакцинуватися,

Про це під час прес-конференції в IPC Генічеськ розповіла представник Уповноваженого ВРУ с з прав людини у Криму ти Севастополі Ірина Верігіна повідомляє Depo.Херсон.

За словами Верігіної, 8 грудня відбувся моніторинговий візит на КПВВ "Чонгар", під час якого, зокрема, перевірялася й робота нещодавно відкритого там пункту вакцинації від COVID-19.

Виявилося, що схема роботу пункту вкрай незручна для мешканців окупованого півострова. Для проведення вакцинації необхідно, щоб у пункті зібралися щонайменше шість людей. Тоді медсестра, яка чергує у пункті, телефонує в амбулаторію села Чонгар, звідки згодом приїздить лікар, привозить необхідну кількість вакцини (один флакон розрахований на шість доз), й проводиться вакцинація. Умов для зберігання вакцини на КПВВ немає.

Пункт вакцинації від COVID-19 на КПВВ "Чонгар": в наявності – лише стіл і шафа

Верігіна каже, що така схема не влаштовує кримчан, які хочуть впоратися якомога скоріше. Й ті мешканці, які приїздять на материкову Україну для вакцинації, не хочуть витрачати час на очікування. Вони їдуть у Чонгар чи у Генічеськ, щоб вакцинуватися там у медзакладах. 

До того ж в день проведення моніторингу медсестра, яка чергувала в пункті, поїхала звідти у 12:20, хоча згідно з розскладом пункт повинен працювати до 15 години.

Ірина Верігіна сказала, що за результатами у Херсонську ОДА буде направлений лист з проханням відреагувати на вкрай незадовільну роботу пункту вакцинації на КПВВ "Чонгар".

Нагадаємо, на КПВВ "Чонгар" діяла злочинна схема із продажу фейкових довідок про ПЛР-тестування.     

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Херсон