В Україну повернувся пташиний грип: спалах - на Херсонщині

У Каланчацькому районі гине домашня птиця різних видів
Depo.Херсон
1 грудня 2016 08:38
ФОТО: depo.ua
В Україну повернувся пташиний грип: спалах - на Херсонщині
У Каланчацькому районі гине домашня птиця різних видів

Спалах пташиного грипу зафіксований в особистих підсобних господарствах в селищі Новоолександрівка Каланчацького району Херсонської області. Відповідний діагноз був встановлений за результатами експертизи вчора, 30 листопада. Про це порталу Depo.Запоріжжя повідомили у Державній службі України з питань безпечності харчових продуктів і захисту прав споживачів. Повідомляється, що від хвороби гинуть птахи різних видів.     

За попередньою інформацією в домогосподарствах Новоолександрівці утримується близько 4,5 тис. голів птиці різних видів.В осередку захворювання уже вживаються заходи з локалізації та недопущення поширення вірусу пташиного грипу. План з ліквідації захворювання ухвалила Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Каланчацькій райдержадміністрації. 

Останні випадки грипу птиці в Україні реєструвались у 2008 році в АР Крим (4 випадки). 

Довідка. 

Грип птиці - гостра контагіозна вірусна інфекція птахів, яка характеризується загальним пригніченням, набряками, ураженням респіраторних органів та шлунково-кишкового тракту. До грипу сприйнятлива домашня, синантропна та дика перелітна птиця. Основними переносниками та джерелом розповсюдження інфекції є перелітні водоплавні птахи. При виникнення захворювання встановлюються обмеження на експорт птахопродукції з території країни, що разом із заходами з ліквідації хвороби (карантин, зонування, стемпінг-аут, дезінфекція) завдає значних економічних збитків як державі, так і виробникам. 

Зараження людини пташиним грипом вперше зареєстрували в Гонконгу в 1997 під час спалаху грипу у свійської птиці. Захворіло 18 чоловік, 6 померли. Був виявлений штам вірусу - H5N1, встановлено, що вірус передавався від птахів людині. До серпня 2005 року зареєстровано 112 випадків захворювання людиною пташиним грипом у В'єтнамі, Таїланді, Камбоджі, Індонезії, з них 64 смертельних випадків; не встановлена ​​передача вірусу від людини до людини. Остання смерть людини від пташиного грипу зафіксована в 2014 році в Канаді

Більше про події на Херсонщині читайте на Depo.Запоріжжя