Свято в обгортці незаконної агітації: Як Херсон відзначив 242-річчя

Низкою агітаційних заходів та дещо застарілими сценаріями святкування відзначився черговий День міста, який херсонці святкували у суботу, 19 вересня

Свято в обгортці незаконної агітації: Як…

Кореспондент Депо.Херсон відвідав заходи з нагоди Дня міста-2020, і з них хіба що богослужіння в Свято-Катерининському соборі і офіційне відкриття свят на площі біля міськради обійшлися без гасел і символіки політичних партій і потенційних кандидатів на посаду міського голови.

Решту ж заходів партії і кандидати настільки турботливо "прикрасили" передвиборчим антуражем, що від нього мерехтіло перед очима.

 

При цьому, виборчі комісії в місті поки не зареєстрували жодного претендента на мандати, відповідно не утворені виборчі фонди кандидатів, з яких мають фінансуватися агітаційні заходи. Згідно ж з Виборчим Кодексом України (стаття 52) "передвиборна агітація розпочинається кандидатом, партією (організацією партії) наступного дня після дня прийняття виборчою комісією рішення про реєстрацію кандидата (кандидатів)…" і "забороняється поза строками, встановленими у цій статті".

Тож законність того, що відбувалася в Херсоні в святковий день, м’яко кажучи, сумнівна. А громадські організації, які зайняті моніторингом дотримання вимог законодавства і прав виборців, зібрали під час Дня міста рясний врожай з фактів ігнорувань потенційними суб’єктами виборчого процесу цих вимог.

Перетворення партіями і потенційними кандидатами святкових заходів на агітаційні справляло враження, що міська влада Херсона самоусунулася від керування процесом. І дійсно, ані чинний міський голова Володимир Миколаєнко, ані інші представники міської влади у публічному просторі не закликали політсили утриматися від агітації у День міста, аби городяни і гості Херсона отримали свято, а не низку агітаційних заходів.

 

Деякі з влаштованих потенційними кандидатами заходів мали відверто кумедний вигляд. Наприклад, штаб одного з них вирішив прорекламувати свого "патрона" за допомогою персонажа голлівудської кінофраншизи "Трансформери". Якусь людину одягли у відповідний маскарадний костюм, але вона почувалася у ньому настільки незграбно, що була нездатна самостійно пересуватися.

 

 

"Трансформера"-агітатора водили херсонським "Шевченківським парком" двоє поводирів, і це видовище справляло враження, ніби вони допомагають істоті, яка страждає на серйозну патологію опорно-рухової системи.

Але здебільшого агітаційні заходи були традиційними: роздача повітряних кульок, прапорців, друкованої продукції. Один з місцевих політиків організував невелику виставку ретро-автомобілів.      

 

 

Щодо безпосередньо святкової програми, то на відміну від попередніх святкувань Дня міста, цього разу до  Херсона не приїжджав ніхто зі столичних артистів. Усі заходи були організовані виключно місцевими силами і відбувалися за приблизно тими ж самими сценаріями, що п’ять, десять і більше років тому.

 

 

Заходи і розваги з нагоди 242-річчя Херсона були підготовлені на чотирьох основних локаціях: на вулиці Суворова, у "Шевченківському парку", на площі біля кіноконцертного залу "Ювілейний" і на центральній міській набережній.

 

 

 

На вулиці Суворова влаштували Suvorov street fest: такий собі "вінегрет" з виставок-ярмарок, концертів, поетичних читань, показів моделей одягу. У "Шевченківському парку" відбувався "ЕТНО-фест", на якому виступили самодіяльні фольклорні колективи, а також були розміщені тематичні виставки. На площі біля кіноконцертного залу "Ювілейний" пройшов дитячий фестиваль "Казка у моєму місті". На набережній провели святкові заходи для молоді.

 

 

Заходи начебто відбувалися відповідно до карантинних вимог, але соціальної дистанції херсонці не дотримувалися, як здебільшого і маскового режиму там, де він потрібний. Тож не виключено, що свято згодом матиме неприємне відлуння у вигляді збільшення хворих на COVID-19. Варто зазначити, що у сусідньому Миколаєві, який відзначав День міста попередньої суботи, від масових заходів через коронавірус відмовилися.

 

 

 

 

 

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Херсон

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"