Карантинне буття КПВВ "Каланчак": Перетини зменшилися вдесятеро, але не припинилися

На адмінмежі з Кримом похмуро, вітряно й волого. У цю пору року і в докарантинний період  КПВВ в обидва боки перетинали не для відпочинку й розваг, а виключно по справах, здебільшого родинних. Зараз – тим більше

Журналіст регіональної редакції Depo.Херсон
Карантинне буття КПВВ "Каланчак": Перети…

Під час карантину кількість людей, які перетинають контрольні пункти в'їзду-виїзду (КПВВ) на адмінкордоні з окупованим Кримом, скоротилася приблизно вдесятеро у порівнянні з докарантинними часами. Як розповів Depo.Херсон прес-секретар Херсонського прикордонного загону Іван Шевцов, зараз три кримські КПВВ на Херсонщині – "Каланчак", "Чонгар" і "Чаплинку" – щодня перетинають загалом від 400 до 800 людей.

Насамперед, зменшення кількості подорожуючих пов’язане з обмеженнями, які запровадили по той бік адмінмежі окупанти. "Наприклад КПВВ "Каланчак" вчора (9 грудня, – ред.) перетнули загалом 246 людей. Це – люди, які можуть потрапити на півострів з урахуванням обмежень, введених Російською Федерацією. Російські прикордонники пропускають у Крим лише тих громадян України, які мають на півострові близьких родичів першої лінії, тобто, це – батьки, діти, чоловік, дружина", – каже Іван Шевцов.

Що нині відбувається на КПВВ на адмінмежі з Кримом

 

Окупанти вдають, що такі правила запровадженні для запобігання занесенню коронавірусу на півострів з материкової України. Однак, що коїться з інфекцією в самому Криму, достеменно ніхто не знає. Правозахисники уже неодноразово казали, що статистику щодо COVID-19 там навмисно занижують, рівень захворюваності – щонайменше в чотири рази більший за офіційні дані.

Утім, випадків перетину адмінмежі людьми з наявними симптомами хвороби жодного разу не було. У Херсонському прикордонному загоні кажуть, що подорожуючі – здебільшого дисципліновані, не нехтують засобами індивідуального захисту. "Хворі на півострів чи на материкову Україну з півострова не їздять. Може, тому і серед прикордонників, які чергують на КПВВ, на щастя немає випадків захворювань на COVID-19", – каже Шевцов.   

безкоштовні захисні маски для подорожуючих

 

Для того, аби ситуація не погіршувалася й надалі, 10 грудня на КПВВ привезли 13 тисяч захисних масок. Їх передав прикордонникам Фонд громади Херсона "Захист" у рамках проекту, який він реалізує спільно з агенцією USAID. Ці маски у разі потреби може взяти будь-то з подорожуючих. "Загалом за кошти USAID придбані 25 тисяч масок для безкоштовної роздачі людям, які перетинають адмінкордон з окупованим півостровом. На КПВВ "Каланчак" передано 13 тисяч масок, на КПВВ "Чонгар" – 11 400 і по триста масок отримали ЦНАПи, які працюють на цих КПВВ. Ми домовилися з прикордонниками, і вони роздаватимуть маски людям, щоб ті мали нові і більш надійні засоби захисту", – розповіла голова правління фонду "Захист" Лариса Польська.

безкоштовні захисні маски для подорожуючих

 

Раніше у рамках цього ж проекту також коштом USAID придбані п'ять тисяч захисних костюмів для медиків, які передані шести лікарням Херсонської області: обласній інфекційній лікарні, Херсонській міській клінічній лікарні ім. Тропіних і чотирьом центральним районним лікарням – Олешківській, Голопристанській, Каховській і Генічеській. На січень запланована ще одна акція: десять лікарень Херсонської області, де лікуються хворі на COVID-19, отримають для співробітників загалом дванадцять тисяч захисних костюмів нового покоління.

 

безкоштовні захисні маски для подорожуючих

 

Під час передачі захисних масок на КПВВ "Каланчак" був присутній перший заступник голови Херсонської ОДА Дмитро Бутрій. Посадовець розповів, що зараз йде підготовка до облаштування на КПВВ пунктів для тестування людей на COVID-19. Зараз люди, які приїздять з Криму, роблять це здебільшого у Херсоні, що часто викликає певні незручності.

Подорожуючі слова чиновника підтверджують. "Я їду в Київ, у мене там – сімейні справи, але доведеться затриматися в Херсоні, щоб пройти тестування", – кримчанин Василь, з яким кореспондент Depo.Херсон спілкувався одразу після перетину чоловіком КПВВ.

Василь також нарікає дуже поганий інтернет на пункті пропуску. "Щоб встановити у смартфон додаток "Дій вдома" і провести ідентифікацію, мені знадобилося дві години", – каже кримчанин.

На КПВВ уже було кілька інцидентів, коли кримчани, не маючи змоги встановити додаток, намагалися підкупати прикордонників. Тож проблема, дійсно, є. Однак її сподіваються розв’язати найближчим часом. Херсонська ОДА передала 10 грудня на КПВВ "Каланчак" придбаний у співробітництві з донорськими організаціями комплект обладнання, яке має суттєво збільшити швидкість інтернету на пункті пропуску. "Це обладнання для забезпечення КПВВ безкоштовним якісним Wi-Fi, щоб могли користуватися інтернетом і люди, які перетинають адмінмежу, і прикордонники, і працівники сервісних служб", – коментує Бутрій.

КПВВ потребують швидкісного інтернету

 

Із сервісних служб на КПВВ найбільш популярний – Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП). Як розповіла адміністратор Центру Яна Гуріна, здебільшого сюди кримчани звертаються задля оформлення паспортів громадянина України і паспортів для виїзду за кордон. "До карантину ми обслуговували 30-40 людей щодня. Зараз щомісяця видаємо 10-15 паспортів, а також надаємо консультативні послуги", – каже Гуріна.

 

Із сервісних служб на КПВВ найбільш популярним є Центр надання адміністративних послуг

 

Щодо роботи КПВВ під час локдауну, який влада планує оголосити з 8 по 25 січня, як зазначили прикордонники, поки вони не отримували вказівок стосовно якогось особливого режиму роботи КПВВ у цей період, і планують працювати у штатному режимі.

 

Що нині відбувається на КПВВ на адмінмежі з Кримом

Читайте також

Їжа на винос, патрулі, протестні плакати: Як Херсон пішов на карантин вихідного дня

Всі новини Херсону читайте на Depo.Херсон

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme