Херсонська майстриня відтворює історичний посуд на основі знахідок археологів

Серію піал, на основі знахідок археологів на території заповідника і пам'ятки історії "Кам'янська січ" виготовила Херсонська майстриня-кераміст Тетяна Болгарова  

Херсонська майстриня відтворює історични…

Про це повідомляє Depo.Херсон з посиланням на допис Тетяни Болгарової у Facebook.

 

Майстриня розповіла, що піали, які відтворюють старовинний посуд вона виготовила на прохання відомого херсонського краєзнавця і ентузіаста історичної реконструкції завідувача сектору "Кам'янська Січ" Національного заповідника "Хортиця" Андрія Лопушинського.

 

Тетяна Болгарова Андрій Лопушинський

 

"Це була дуже цікава робота. Судячи з результату, мені вдалося максимально точно відтворити і склад матеріалу, з якого були виготовлені піали, знайдені археологами, і технологію. Звісно, я використовую сучасне обладнання, зокрема, еклектичну пічку для  випалу. Але, піали вийшли саме такими, як і старовинні. Я знаю, що інші майстри намагалися виготовляти такі ж піали. Але вони виходили занадто сучасними", – каже Тетяна Болгарова, відповідаючи на запитання кореспондента Depo.Херсон.

 

Піали

 

Старовинні піали

 

Старовинні піали були відтворені для презентацій та заходів, які проводяться у музеї. Майстриня каже, що це – не перший її досвід у відтворенні історичного посуду. У 2019 році вона на прохання херсонських археологів виготовила серію тарілок за зразками посуду, знайденого під час розкопок у скіфських курганах.

 

Нагадаємо, незабаром у заповіднику "Софія Київська" покажуть тримірну голограму відтвореного істориками та криміналістами справжнього обличчя Ярослава Мудрого, яке кардинально відрізняється від створеного раніше.

Всі новини Херсону читайте на Depo.Херсон

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"