Херсонські науковці випустили книгу про пам'ятки природи області, щоб не дати їх знищити 

Дати людям інформацію про розташовані на Херсонщині пам'ятки природу – така головна мета авторів монографій "Перспективні заповідні об'єкти Херсонської області"

Журналіст регіональної редакції Depo.Херсон
Херсонські науковці випустили книгу про…

Про це повідомляє кореспондент Депо. Херсон.

В Херсонському державному університеті (ХДУ) відбулася презентація монографії  "Перспективні заповідні об'єкти Херсонської області", створеної колективом науковців з факультету біології, географії та екології.

Як розповів на презентації ініціатор створення книги, завідуючий кафедрою ботаніки ХДУ, доктор біологічних наук, професор Іван Мойсієнко, головна мета авторів – дати людям інформацію про потенційні об'єкти природно-заповідного фонду регіону, які не мають офіційного статусу, але є дуже цінними.

"Ідея видання виникла після невдалої спроби резервування цінних природних території для подальшого створення об’єктів природно-заповідного фонду. Саме тому було вирішено оприлюднити наші напрацювання у вигляді монографії. Мета нашої публікації – зробити відомості про перспективні заповідні об’єкти широкодоступними, щоб залучити для їх збереження більшу кількість людей", – каже Іван Мойсієнко.

 

 

Він зазначив, що Херсонська обласна рада, яка зараз завершую свою каденцію, за час роботи дала добро на створення в області лише двох об'єктів природно-заповідного фонду місцевого значення. При тому, що по Херсонській області є наукові обґрунтування для створення 125 нових об’єктів природно-заповідного фонду.

 

"Цього літа, коли я зі студентами їздив в область на польову практику, були такі випадки: приїздимо ми у село, тільки починаємо працювати на його околицях, а до нас вже біжать вороже налаштовані місцеві мешканці. І заспокоюються тільки після наших пояснень, кажуть: ми думали, що знов хтось приїхав, щоб міряти землю, яку потім розорюватимуть", – розповідає Мойсієнко.

 

За його словами, книга "Перспективні заповідні об'єкти Херсонської області" може бути інструментом для захисту мешканцями області свого довкілля: "Наші висновки, сподіваюся, будуть аргументом проти варварського використання земель там, де мають бути заповідники чи заказники".

 

На презентації виступили науковці, які брали участь у написанні книги. Зокрема, професор Олександр Ходосовцев, розповідаючи про стан справ у природоохоронній сфері на Херсонщині, сказав, що за часів незалежності України створювати природно-заповідні об'єкти стало значно легше, ніж при СРСР.

 

"За радянських часів чомусь вважалося, що Херсонщині вистачить одного заповідника – "Асканія Нова". А тільки за останні п'ять років в області створені два національні природні парки - Нижньодніпровський і "Кам'янська січ", – сказав Ходосовцев.

 

Створена науковцями книга буде передана у бібліотеки, навчальні заклади, в органи влади та природоохоронним громадським організаціям.

 

Нагадаємо, на Херсонщині серед осені розквітли каштани.              

Всі новини Херсону читайте на Depo.Херсон

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme