"Аксакали", "клони", давні суперники: Очолити міста Херсонщини забажали 75 кандидатів

Від трьох до сімнадцяти кандидатів братимуть участь у виборах міського голови у дев'яти містах Херсонської області

"Аксакали", "клони", давні суперники: Оч…

Про це повідомляє кореспондент Depo.Херсон.

 

Згідно з інформацією, розміщеною на сайті Центральної виборчої комісії, на посади міських голів у дев'яти містах Херсонської області претендують загалом 75 людей.

 

Найбільш конкурентними вибори міського голови будуть у Херсоні. В обласному центрі – сімнадцять претендентів на посаду мера. Про них Depo.Херсон писав раніше.

 

На другому місці за кількістю кандидатів на посаду міського голови – місто Каховка, де балотуються тринадцять кандидатів на посаду міського голови. На третьому місці – курортний Скадовськ, де міськими головами хочуть стати десять людей. На четвертому – місто Олешки з дев'ятьма претендентами на крісло мера. П'яте місце ділять Гола Пристань і Берислав, де у виборах беруть участь по вісім кандидатів. На шостому місці – Нова Каховка: там – чотири кандидати. На сьомому місці з трьома кандидатами – Таврійськ і Генічеськ.

 

З кандидатів 23 – самовисуванці, інші представляють різні політичні сили. Жодного кандидата у міські голови від партій немає у Генічеську, а у місті Нова Каховка навпаки серед кандидатів немає жодного самовисуванця. 

 

У семи містах серед кандидатів – діючі міські голови. Не беруть участь у виборах очільники Херсона та Генічеська. Херсонський міський голова Володимир Миколаєнко, який вже досяг пенсійного віку, хоче, як нам розповіли джерела у міськраді, піти на заслужений відпочинок. Генічеський міський голова Олександр Тулупов як кандидат бере участь у виборах голови Генічеської міської ОТГ.

 

Цікава ситуація – у Скадовську. Там на крісло мера претендують екс-мер Олександр Яковлєв, відсторонений від посади у квітні 2018 року за корупційне правопорушення (у фірми дружини мера за бюджетний кошт були придбані канцелярські товари на 1167 грн), і в. о. міського голови, секретар міськради Олег Сокольчук, якого Яковлєв вважає причетним до свого відсторонення. Під час перебування Яковлєва на посаді мера стосунки між ним і Сокольчуком були непростими. 

 

Серед міських голів, які хочуть після цих виборів залишитися на своїй посаді, – і "аксакал" серед діючих мерів у Херсонській області – 64-річний Новокаховський міський голова Володимир Коваленко. Він перебуває на цій посаді з 2002 року. Ще один "аксакал" херсонського місцевого самоврядування претендує на посаду Голопристанського міського голови. Це – 74-річний Анатолій Негра, який очолював місто з 1998 по 2015 роки. Обидва "аксакали" – висуванці політичної партії "Слуга народу".

 

У чотирьох містах у виборчій боротьбі застосовується технологія так званих кандидатів-"клонів". Про Херсон ми вже писали. Також "клони" балотуються у Каховці, Бериславі, Голій Пристані. Там у списках кандидатів є люди, прізвища яких повністю або майже повністю співпадають з прізвищами діючих міських голів. У Бериславі кандидат-"клон" міського голови Олександра Шаповалова представляє ту ж організацію ("Громадянська ініціатива "Нам тут жити"), як і "клони", які беруть участь у виборах херсонського міського голови. До речі, Бериславський міський голова балотується від "Партії Ігоря Колихаєва "Нам тут жити". Варто зазначити, що місто Берислав знаходиться на території 184-го виборчого округу, від якого Ігоря Колихаєва влітку минулого року обрано нардепом. Зараз Колихаєв бере участь у виборах Херсонського міського голови.

 

У місті Каховка один з кандидатів на посаду міського голови, Павло Філіпчук, – фігурант кримінального провадження про підкуп виборців: у минулому році він брав участь у позачергових виборах народних депутатів, і під час передвиборчої кампанії від власного благодійного фонду подарував Нижньосерогозькій центральній районній лікарні два кондиціонери.

 

Ці вибори міських голів на Херсонщині цікаві також тим, що у переважній більшості міст немає безперечних фаворитів виборчих перегонів, і результат майбутніх виборів зараз передбачити майже неможливо.

Всі новини Херсону читайте на Depo.Херсон

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"