У Херсонській ОДА спростували потрапляння води в закриту частину Північно-Кримського каналу
Херсонські чиновники визнають існування проблем із тимчасовою дамбою на Північно-Кримському каналі, але воду стримує не вона, а стаціонарна споруда
- Херсон
-
9 червня 2021 10:57

Про це в коментарі Depo.Херсон повідомив заступник голови Херсонської ОДА Микола Якименко.
Заступник голови Херсонської ОДА прокоментував новини в українських і російських ЗМІ щодо руйнації дамби на Північно-Кримському каналі і загрози потрапляння води в його закриту частину.
За словами Якименка, проблеми існують з тимчасовою дамбою, спорудженою у 2014 році. Відносно Криму ця дамба розташована перед стаціонарною. Саме стаціонарна стримує воду. "Це – тимчасова споруда на 91-му кілометрі каналу, а є ще стаціонарна дамба, основна споруда, яка запобігає потраплянню води з каналу на півострів. Вона виконує свої функції, проблем з нею немає", – каже Якименко.
Щодо тимчасової дамби, її вже обстежила спеціальна комісія, будуть вжити заходи щодо її ремонту.
Коментуючи сам факт появи інформації про можливий прорив дамби, Якименко сказав, що вона дуже неточна, бо небезпеки потрапляння води з Північно-Кримського каналу на окупований півострів немає. "Комусь треба "розхитати" ситуацію", – говорить заступник голови Херсонської ОДА.
Якименко зазначив, що позиція державної влади стосовно постачання дніпровської води у Крим – однозначна: відновлення повноцінної роботи Північно-Кримського каналу можливо лише після деокупації півострова.
У Головному Управлінні ДСНС України у Херсонській області сказали, що станом на теперішній час не отримували повідомлень про якісь надзвичайні ситуації, пов’язані з Північно-Кримським каналом.
Нагадаємо, нинішня інформація про руйнацію дамби – це "друга хвиля". На початку травня російські ЗМІ вже поширювали фейк про прорив дамби, якою перекрита подача води на окупований півострів.
Всі новини Херсону читайте на Depo.Херсон
Всі новини на одному каналі в Google News
- 22:28 Окупанти впродовж доби нещадно атакували на фронті та били по цивільних
- 22:16 Від початку доби відбулося 162 бойових зіткнення: Де найспекотніше
- 21:27Уряд додатково виділив 36,6 мільярда гривень на потреби Міноборони: куди підуть гроші
- 09:36Внаслідок ранкового удару по Херсону загинуло двоє людей, є поранений
- 22:07 Впродовж дня армія рф 174 рази атакувала лінію фронту
- 08:48Зранку 7 жовтня рашисти скинули з дрона вибухівку на зупинку громадського транспорту в Херсоні. Загинув чоловік, є поранений
- 10:54Через ворожий удар по Степанівці на Херсонщині поранено родину з двома дітьми ФОТО
- 08:40Ворог атакував Херсонщину: Важких поранень зазнала 18-річна дівчина ФОТО
- 08:40 Армія рф на фронті за добу здійснила майже 200 спроб прорватися вперед
- 11:09Атака на цивільних Херсонщини: Постраждали шестеро людей
- 08:40 У Генштабі ЗСУ показали карти бойових дій і розповіли про ситуацію на фронті (МАПА) ФОТО
- 23:11"Нагрілися" на дровах: У Херсоні судитимуть посадовців за переплату в майже пів мільйона гривень
- 22:45 Доба на фронті: Відбулося 133 бойові зіткнення
- 21:01На Херсонський напрямок прибули каральні спецзагони для російських військ, - АТЕШ
- 20:48 Завдяки СБУ, яка викриває кротів-навідників, наші міста мають електрику, - експерт
- 22:40 На фронті 125 бойових зіткнень за день: Яка ситуація на різних напрямках
- 21:31Україна повернула групу дітей із окупованої Херсонщини
- 11:54Кобзон збирає друзів: Через удар безпілотника загинув гауляйтер Нової Каховки Леонтьєв
- 08:24Троє поранених та один загиблий: Як минула доба на Херсонщині