У партійних списках до Херсонської міськради більшість кандидатів – безпартійні   

Тільки одна з партій, які балотуються у Херсонську міську раду, надала у міську виборчу комісію список кандидатів у раду, де усі – члени партії

У партійних списках до Херсонської міськ…

Про це повідомляє кореспондент Депо. Херсон.

 

Як розповів голова Херсонської обласної організації Комітету виборців України (ХОО КВУ) Дементій Білий, з тих партій, про списки яких біло відомо станом на 25 вересня, лише партія "Європейська солідарність" подала виборчий список кандидатів у Херсонську міську раду, де усі вони – члени партії. Деякі партії подали списки, у яких навіть лідер політичної сили бере участь у виборах як безпартійний.

 

А антірекорд, за словами голови ХОО КВУ, належіть партії "Слуга народу", де усі кандидати у списку - безпартійні.  

 

Списки партій для виборів у Херсонську міськраду станом на кінець минулого тижня виглядають так: "Слуга народу" – 0 членів партії з 54-х кандидатів, Партія Зелених – один партієць з 53-х кандидатів, "За майбутнє" – 7 з 53-х, "Блок Володимира Сальдо" – 8 з 54-х (сам Володимир Сальдо – позапартійний), "Наш край" – 11 з 53-х, "Нам тут жити" – 19 членів партії з 54-х кандидатів, ВО "Батьківщина" – 20 з 54-х, партія "Перемога Пальчевського" – 24 члена партії з 36-ти кандидатів. У тільки у списку "Європейської солідарності" усі 36 кандидатів – члени партії.

 

На думку Дементія Білого, ця картина ілюструє відсутність і на Херсонщині, і загалом в Україні політичних партій як носіїв певної ідеології.

 

"Люди йдуть у партійний список, ніби беруть своєрідний патент на балотування, і точно далеко не всі вони сповідують ідеологію партії, до списків якої включені. Тому напрошується невтішний висновок: партій в Україні з великого рахунку ще немає. Можна говорити тільки про політичні проекти з різною тривалістю життя", – каже Дементій Білий.

 

На його думку після виборів партії будуть дуже часто користуватися законодавчою нормою про імперативний мандат і відкликати депутатів, особливо – безпартійних.

 

Нагадаємо, у Генічеському районі Херсонщини – скандал: ТВК не зареєструвала 34-х кандидатів від СН.  

   

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Херсон

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"