В Археологічному музеї відкрилася виставка, присвячена історії Херсонщини і Кримського ханства

В Археологічному музеї відкрилася унікальна виставка, на якій вперше представлені артефакти – знахідки Південної середньовічної експедиції Інституту археології НАНУ, яка вже впродовж шести років досліджує середньовічну фортецю Тягинь на Херсонщині

Журналіст регіональної редакції Depo.Херсон
В Археологічному музеї відкрилася вистав…

Археологічний музей є частиною Національного науково-природничого музею Національної академії наук України, а це один із найбільших науково-природничих музеїв світу і найбільший природничий музей України.

Про це повідомляє Depo.Херсон з посиланням на прес-службу Херсонської ОДА.

Артефакти для виставки були передані з Херсонського краєзнавчого музею, де вони зберігалися протягом всього часу.

Учасників церемонії відкриття виставки привітали Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Вальдемарас Сарапінас, Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, віце-президент НАНУ академік Сергій Пирожков.

Разом з відкриттям виставки відбулася презентація Монографії Інституту археології НАНУ, у якій зібрані і описані результати досліджень за 3 останні роки.

виставка знахідок на місці фортеці Тягинь на Херсонщині

Вже шість років експедиція Інституту археології НАНУ на чолі з доктором історичних наук Світланою Біляєвою досліджує фортецю і городище в Тягині на Херсонщині. Литовські артефакти, монети Улусу Джучі, Кримського ханства і Польщі, генуезька бомбарда, фрагменти архітектурного оздоблення у сельджуцькому стилі, кераміка, булава 15-го століття, символ нашої влади і державності, який було знайдено у минулому році, в 30-ту річницю Незалежності. Все це доводить, що на цих землях існував розвинений центр цивілізації задовго до окупації цих територій у 18-му столітті Російською імперією, і роль Катерини ІІ була геть не цивілізаційною.

Відкриття археологів спростовують історичний міф про так звану "Новоросію" і відновлюють справжню багатокультурну історію Півдня України.

І почесні гості, і вчені ще раз наголосили на важливості продовження досліджень Тягині. Над цим працює громадська організація "Культурний центр Україна-Литва", яка залучає фінансування і волонтерів, організовує побут археологів і щороку перетворює археологічний табір на локацію єдності, освіти, патріотичного виховання. 

Нагадаємо, херсонці долучилися до написання онлайн-диктанту кримськотатарською мовою.

Всі новини Херсону читайте на Depo.Херсон

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme