Дівчина в шинелі, тачанка і комуністичні дуби: На Херсонщині законсервували червоноармійську добу

На тлі декомунізації, що відбулася в Україні, херсонські міста Каховка і Нова Каховка залишилися справжнім парком радянської доби

Дівчина в шинелі, тачанка і комуністичні…

Про це йдеться у статті Інформаційного опору, передає портал Depo.Запоріжжя.

У Каховці і Новій Каховці зберігається купа пам'яток часів Громадянської війни, деякі з них навіть не збираються прибирати.

Так, між двома цими населеними у пунктами, у місті Таврійськ, стоїть пам'ятник каховчанам - героям Громадянської війни.

У центрі Каховки - пам'ятник Михайлу Фрунзе, який вже давно має бути демонтованим. Однак цьому опираються депутати, серед яких голова фракції "Самопоміч" Сергій Яременко.

Неподалік від пам'ятника ростуть два дуби, між ними встановлений меморіальний камінь, який нагадує, що їх посадили "старі комуністи разом із комсомольцями".

Поруч на будівлі, де нині розташовується нічний клуб, висить табличка, що її побудовали на честь 50-річчя радянської влади.

У Каховці залишився кінотеатр, що носить ім'я маршала Блюхера.

Неподалік від Каховки на спеціально насипаному кургані стоїть пам'ятник "Легендарна тачанка", що став головним символом регіону.

Є в місті і 7,5-метровий пам'ятник "Дівчина в шинелі", встановлений на честь героїні "Пісні про Каховку" з радянської кінострічки "Три товариша".

Цікаво, що місцева влада підкреслює, що пам'ятник тачанці і "Дівчина в шинелі" залишаться на своїх місцях. Таким чином, регіон продовжує жити в червоноармійському антуражі, хоча ніякого особливого пієтету люди до подій "Громадянської війни" не відчувають.

Автори публікації зазначають, що хоча загалом на Херсонщині ситуація виглядає краще, декомунізація тут все одно відбувається дуже повільно. На будівлях лишаються старі назви вулиць, на в'їзді в Олешки стоїть стела "Цюрупинськ", в регіоні зберігаються підприємства імені Леніна та Кирова.

Журналісти Інформаційного опору акцентують, що Херсонщина упродовж багатьох виборів демонструвала явну прихильність до комуністів, із забороною КПУ партійна мережа на рівні районів і сіл перетекла до Союзу лівих сил, "Батьківщині" та інших політсил - в залежності від настроїв локальних комі-бонз. Наприклад, в Генічеському районі ряд депутатів, які в 2010 р представляли КПУ, в 2015 році обрані в обласній та районна ради від "Батьківщини" і БПП.

Всі новини Херсону читайте на Depo.Херсон

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme