Сімейне депутатство і ймовірні мезальянси: Якою буде нова Херсонська міськрада

Наступний депутатський корпус Херсонської міської ради – це представники п'яти партій: "Партія Ігоря Колихаєва "Нам тут жити!" (17 мандатів), ОПЗЖ (11 мандатів), "Слуга народу" (10 мандатів), Блок Володимира Сальдо (9 мандатів) і "Європейська солідарність" (7 мандатів)

Журналіст регіональної редакції Depo.Херсон
Сімейне депутатство і ймовірні мезальянс…

Depo.Херсон, керуючись даними ЦВК, проаналізуівало, хто буде працювати у новому складі Херсонської міськради.  

Джерела підтримки та родинні зв'язки

Попри вже законодавчо закріплені норми щодо гендерної квоти у виборчих списках, більшість депутатського корпусу – чоловіки, а жінок – лише 14 з 54-х депутатів. Найбільш "жіноча" фракція – у ОПЗЖ, де працюватимуть чотири депутатки. Лише дві депутатки потрапили до найчисельнішої фракції – "Нам тут жити!". 

При тому, що депутатів обирали за партійними списками, більшість депутатів – 32 людини – безпартійні. Тут на першому місці фракція партії "Слуга народу", де безпартійні – усі десять депутатів. Лише один депутат є членом партії у Блоці Володимира Сальдо, де навіть лідер цієї партії, екс-мер Херсона і екснардеп від ПР Володимир Сальдо, – безпартійний. У фракції "Партії Ігоря Колихаєва "Нам тут жити!" безпартійні – одинадцять депутатів з сімнадцяти. Єдина фракція, де членами партії є усі депутати – "Європейська солідарність".

Перемогли на своїх виборчих округах, отримавши виборчу квоту (понад 25% від загальної кількості голосів) 33 депутати. Усі інші пройшли за партійними списками. Найбільша кількість депутатів, які потрапили у раду через отримання виборчої квоти – у партії "Нам тут жити!" – 13 депутатів з 17. Найбільша кількість депутатів, які потрапили у раду тому, що виборці активно голосували саме за політичну силу, – у "Європейської солідарності": у цій фракції лише депутатка Оксана Погомій обрана безпосередньо виборцями. Депутат з найвагомішою підтримкою виборців – Наталія Устинова (ОПЗЖ): за директорку Херсонської гімназії №1 проголосували 77,02% виборців, які прийшли на дільниці в окрузі №4 Херсона. Антирекорд підтримки виборців серед депутатів цієї каденції – у депутатки Ольги Співакіної (Блок Володимира Сальдо), яка обрана у міськраду за партійним списком, а саме на свою користь отримала лише 34 голоси виборців (3,36%).

Найбільше депутатів, які перейдуть у цю міськраду з ради минулого скликання – у "Блоці Володимира Сальдо" – п'ять. Найменше, по одному, – у "Нам тут жити!" та "ЄС". Загалом у новому складі ради працюватимуть дванадцять депутатів з минулого складу.

У цьому депутатському корпусі працюватимуть кілька депутатів, які є родичами. Зокрема, Ігор Григорович і Ігор Ігоревич Семенчеви з "Блоку Володимира Сальдо" – батько і син. А Ігор Пастух ("Блок Володимира Сальдо") і Оксана Пастух ("Європейська Солідарність") – чоловік і дружина. Крім того, депутатка Ольга Виноградова ("Блок Володимира Сальдо") – племінниця Оксани Пастух. Також дядьком і племінником один одному приходяться депутати від "Нам тут жити!" Андрій і Микола Дмитрієви.

В одній з фракцій працюватимуть депутат і депутатка, які мають вже тривалі незареєстровані особисті стосунки.

Є у обраних депутатів Херсонської міськради і родичі серед ймовірних депутатів Херсонської обласної ради (через судовий розгляд ще немає остаточних підсумків цих виборів). Зокрема депутатка від ОПЗЖ Наталія Устинова – мати Єгора Устинова, який балотується від цієї ж партії до Херсонської облради. Депутат від "Європейської солідарності" Віталій Йосипенко – рідний брат Ігоря Йосипенка, який теж від ЄС балотується до облради.   

А депутатка від партії "Слуга народу" Оксана Матусевич – двоюрідна сестра голови Херсонської ОДА Юрія Гусєва. 

Можливі союзи  

Щодо ймовірного об'єднання депутатських фракцій для утворення більшості, необхідної для працездатності ради, на думку місцевих аналітиків, майбутні мезальянси залежатимуть від прізвища переможця другого туру виборів Херсонського міського голови, запланованого на 15 листопада.

"Обидва кандидати у разі перемоги матимуть свої фракції у міськраді, – каже голова громадської ради при Херсонському міському голові політолог Олександр Мошнягул, – але цим фракціям доведеться об'єднуватися, бо вони самі по собі не утворять більшості. У разі перемоги Володимира Сальдо, на мою думку, можливі лише ситуативні об'єднання без утворення стійкої більшості. Це – найімовірніший варіант".

У разі перемоги Ігоря Колихаєва, як каже аналітик, найбільш ймовірними виглядають два варіанти об'єднання: "Якщо Колихаєв захоче щось реально змінювати у місті, то більшість, на мою думку утворять фракції "Нам тут жити!", "Слуга народу" і "Європейська солідарність". Якщо буде йтися про, на жаль, консервацію ситуації у місті, то ми ймовірно побачимо об'єднання "Нам тут жити!" з ОПЗЖ і "Блоком Володимира Сальдо".

Також аналітик зазначає, що курс майбутньої міської влади можна більш-менш точно прорахувати, коли відбудеться перша сесія і майбутній міський голова запропонує кандидатуру секретаря міської ради. "Саме кадрові рішення щодо секретаря, заступників і керівників ключових управлінь дадуть нам зрозуміти, чого чекати від нової міської влади", – каже Олександр Мошнягул.

Відповідно до вимог законодавства, перша сесія нового складу Херсонської міськради має відбутися не пізніше 20 грудня. А поки що теперішня міська влада, яка закінчує каденцію, намагається вже втрете провести продовження 37-ї сесії. Чергова спроба після двох невдалих запланована на 12 листопада.   

Всі новини Херсону читайте на Depo.Херсон

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme