Двійники, підкуп виборців, фейкові соцопитування: Якою була виборча кампанія на Херсонщині

Понад двісті порушень виборчого законодавства зафіксовано у Херсонській області під час виборчої кампанії

Журналіст регіональної редакції Depo.Херсон
Двійники, підкуп виборців, фейкові соцоп…

Про це на пресконференції розповів координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Херсонській області Євген Гладкий, передає Depo.Херсон.

Найбільше порушень зафіксовано у містах Херсон (77), Каховка (33), Гола Пристань (22), Нова Каховка (21) і Олешки (15).

"Поліцією складені 28 адмінпротоколів, 20 з яких – за виготовлення, друк матеріалів агітації без вихідних даних. По 14 випадках відомості внесено до ЄРДР, з них три – про перешкоджання здійсненню виборчого права та два випадки – підкуп виборців", – розповів Євген Гладкий.

За його словами, на Херсонщині спостерігачі зафіксували кілька випадків з ознаками підкупу виборців та 11 випадків ймовірного використання технології "двійників", коли балотуються люди, прізвища яких співпадають з прізвищами кандидатів, що відомі у громаді.

Як розповів  Гладкий, "лідерами за кількістю зовнішньої реклами є такі політичні партії: "Партія Ігоря Колихаєва "Нам тут жити",  "Слуга Народу", "Опозиційна платформа – За життя",  "Блок Володимира Сальдо", "Наш край".

Спостерігачами ОПОРИ було зафіксовано систематичне псування білбордів представників політичної "Опозиційна платформа – За життя", "Партії Ігоря Колихаєва "Нам тут жити", "Блока Володимира Сальдо" та "Наш Край", як в місті Херсон так і районах області.

"У перші два тижні жовтня, – розповів Євген, – спостерігалося розміщення матеріалів з ознаками замовності в обласних та районних друкованих ЗМІ. У них найбільше згадували політичні партії: "Партія Ігоря Колихаєва "Нам тут жити" (28%), "Блок Володимира Сальдо" (20%), "Наш край". (11%), Слуга Народу (9%), ВО "Батьківщина" (9%), "Опозиційна платформа – За життя" (8 %)".

Під час передвиборчої кампанії поширювалися сумнівні соціологічнй опитування. Тобто – без відомостей щодо замовника, часу опитування, похибки, точного формулювання питань тощо, що є порушенням Виборчого кодексу України. Такі матеріали поширювалися в друкованих та онлайн-виданнях, а також на сторінках кандидатів і партій у соціальних мережах.

У наметах трьох політичних партій було зафіксовано збір персональних даних виборців у двох випадках згоду на збір та обробку цих даних люди не підписували.

Як зазначили спостерігачі, у Херсоні та області кандидати і політичні партії активно використовали для агітації методи з ознаками непрямого підкупу виборців. Проводили суботники з благоустрою, під час яких встановлювали лавки, дитячі майданчики, висаджували дерева. Дуже поширеною була роздача одноразових медичних масок і антисептиків. Поліцією Херсонщини відкрито два кримінальних провадження по підкупу виборців.

Як розповів Євген Гладкий, серйозною проблемою було формування виборчих комісій.

"Партії не подали належну кількість кандидатур, тому ДВК були доукомплектовані за поданням голів ТВК. Наприклад, в Суворівському районі у місті Херсон за поданням голови ТВК було включено 70 осіб. Генічеська міська ТВК створила 50 з 51 дільничної виборчої комісії зі складом меншими за мінімальну кількість, яку передбачено Виборчим кодексом України", – розповів Гладкий.

Через технічні помилки довелося передрукувати бюлетені для голосування на одному з округів Генічеського району в у місті Скадовську. За рішенням комісій зіпсовані бюлетені мають бути знищені.

Читайте також

Фермерство і боротьба з олігархами: Що обіцяють херсонцям партії, які хочуть потрапити у міськраду

Всі новини Херсону читайте на Depo.Херсон

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme